Trinaest pogodaka na debiju pred domaćom publikom

ŽFK Leotar Tim

Današnji datum je jedan od onih koji će ostati upisan u našu istoriju, jer je danas naš seniorski tim prvi put nastupio u Trebinju u takmičarskoj utakmici. Djevojke su, pred oko 150 gledalaca, odigrale odličnu utakmicu i uvjerljivo savladale prošlogodišnjeg premijerligaša Lokomotivu iz Brčkog sa 13:0 (7:0) u okviru 5. kola Prve lige Republike Srpske za žene.

Razlika u kvalitetu je bila očigledna od prvog minuta i pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje ni jednog trenutka. Tako je naš tim nakon tri odigrane utakmice zadržao maksimalan učinak uz gol razliku 22:0. Una Rankić je postigla 6 golova, Jovana Filipović 3, a po jedan Matea Aleksić, Ana Jurić, Dragana Stokanović i Marija Mihaela Maslać.

Leotar je nastupio u sastavu: Anastasija Popadić, Sofia Beatović (od 46. minuta Isidora Šetka), Marija Mihaela Maslać, Jovana Filipović (od 46. minuta Matea Aleksić), Ana Jurić, Una Rankić, Jana Popadić, Dragana Stokanović, Anja Stević (od 63. minuta Helena Ivelja), Jelena Blagojević (od 46. minuta Tamara Todorović), Marijana Panić (od 63. minuta Iva Ignjatić).

Ovu pobjedu igračice su posvetile svojoj trenerici Jeleni Milović, koja je danas proslavila rođendan.

Naš tim već u srijedu očekuje nova utakmica, kada ćemo u 12:00 na  u Banjaluci na stadionu FK “Vrbas” odigrati zaostalu utakmicu 4. kola protiv Borca, koji je prošle godine igrao u Premijer ligi BiH.