ŽFK Leotar “okom statistike”: Gol na svakih 13 minuta

ŽFK “Leotar” je na dominantan i do sada neviđen način na ovim prostorima osvojio titulu šampiona Republike Srpske sa maksimalnih 16 pobjeda i gol razlikom 114: 3. Raritet je i da je ovo prva sezona u kojoj se klub takmičio u seniorskoj konkurenciji i sasvim zasluženo će se naći u Premijer ženskoj ligi BiH, gdje će snage odmjeriti sa najboljim ekipama u državi.

Da ocjena dominacije ne počiva samo na subjektivnom utisku, dokaz je i statistika koju smo “izvukli”.

Najviše utakmica u protekloj sezoni odigrala je Marijana Panić 15 (1295 minuta). Po 14 su odigrale: Una Rankić (1187 minuta), Ana Jurić (1161), Anja Stević (1153) i Jelena Blagojević (1095).
13: Dragana Stokanović (1058) i Jana Popadić (889); 12: Marija Mihaela Maslać (964), Jovana Filipović (872) i Tamara Todorović (570); 10: Milica Radovanović (691); 8: Ajša Kalač (720), Sofija Beatović (459) i Matea Aleksić (279); 7: Teodora Pavlović (340) i Helena Ivelja (241); 6: Andrea Aleksić (237) i Iva Ignjatić (215); 5: Anastasija Popadić (450); 4: Ana Krivokapić (341); 3: Isidora Šetka (180), Milica Tupanjac (153) i Ana Branković (111); 2: Branka Jotanović (180); 1: Sofija Janković (7).

Leotar je u protekloj sezoni postigao 111 golova, odnosno 6.94 po utakmici ili po gol na svakih 13 minuta.  Od ukupnog broja golova, 61 je postignut u prvom poluvremenu, a 50 u drugom. Leotar je najviše golova postigao u periodu od 11. do 20. minuta (20), a najmanje od 41. do 50. i od 51. do 60. minuta (9). Takođe, u ligi je postignuto ukupno 375 golova, pa ispada da je Leotar sam postigao skoro 30% pogodaka.

Una Rankić ŽFK Leotar

Najbolji strijelac Prve lige Republike Srpske i ujedno našeg kluba je seniorska reprezentativka Una Rankić, koja je u protekloj sezoni postigla 42 gola, odnosno 3 gola po utakmici, što je nezapamćen učinak u ovom rangu i od strane djevojčice koja je 26. novembra 2023. godine napunila 16 godina. Jelena Blagojević je dala 14 golova, a dalje slijede: Ana Jurić sa 9, Jovana Filipović i Jana Popadić po 8, Marijana Panić 5, Ana Krivokapić i Tamara Todorović po 4, Matea Aleksić i Andrea Aleksić po 3, Marija Mihaela Maslać, Milica Radovanović i Teodora Pavlović po 2, te Anja Stević, Dragana Stokanović i Iva Ignjatić po 1

Za pohvalu je i podatak da je Leotar za cijelu sezonu dobio svega 6 žutih kartona: Anja Stević i Jana Popadić po 2, a Marijana Panić i Jovana Filipović po 1. Matea Aleksić je dobila jedini crveni karton u sezoni.