ŽFK Leotar – ŽFK Budućnost (Podgorica) 3:2

Na stadionu Police je odigrana međunarodna prijateljska utakmica između  ŽFK Leotar Trebinje  i ŽFK Budućnost Podgorica.  Ovo je bila prva zvanična prijateljska utakmica seniorki ŽFK Leotar Trebinje pred nastupajuću takmičarsku sezonu u Prvoj fudbalskoj ligi Republike Srpske za žene. Publika je prepoznala želju i aktivnosti najmlađe gradske ekipe, te se na tribinama okupilo preko 150 gledalaca.

Ekipa ŽFK Budućnost je vicešampion Ženske fudbalske lige Crne Gore, koja je prethodnu fudbalsku sezonu završila sa 42 boda i impresivnom gol razlikom od 120:15, te u svom timu ima više reprezentativki Crne Gore u različitim kategorijama.

ŽFK Leotar Trebinje je nastupio u slijedećem sastavu: A. Popadić, Maslać, Stević, Radovanović, Stokanović, J. Popadić, Filipović, Rankić, Blagojević, Jurić, Panić, te  Ivelja, Janković, A. Aleksić, Tupanjac, Šetka, Branković,  M.Aleksić, Pavlović i Ignjatić i stručnim štabom u sastavu: glavni trener Milović, pomoćni trener Mijanović, trener golmana Klimović i kondicioni trener Andrić.

Iako prilično podmlađen, seniorski sastav ŽFK Leotar Trebinje je u ovu utakmicu ušao otvoreno i čvrsto, sa namjerom da ostvari što bolji rezultat protiv renomiranog protivnika. Borbenost se isplatila, te je ŽFK Leotar Trebinje u ranoj fazi utakmice poveo sa 1:0. Strijelac je u 33. minut nakon odlično izvedenog kornera Une Rankić, efektnim udarcem glavom postigla Milica Radovanović. Nakon toga dolazi period blage inicijative gostiju,koji je rezultirao prerokretom, te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:2. U drugom poluvremenu domaće fudbalerke su nastavile svoju igru, te je odgovoran i borben pristup urodio plodom. Još jedan divan pogodak glavom Milice Radovanović nakon divnog centaršuta Marije Mihaele Maslać doveo je do poravnanja u 47. minutu. U ovom periodu je bilo i nekoliko šansi na obje strane, ali  su fudbalerke ŽFK Leotar Trebinje bile konkretnije. Treći gol za domaćina postigla je Jovana Filipović u 67. minutu za veliku radost publike i ovacije sa tribina, te tako postavila konačan rezultat.

Narednu prijateljsku utakmicu  ŽFK Leotar Trebinje će odigrati na gostovanju protiv ekipe ŽFK Vogošća 06.08. od 17.00 časova, a domaća publika biće u prilici da ih ponovo gleda na još jednoj jakoj provjeri na stadionu Police protiv ekipe ŽF/NK Emina, vicešampiona Ženske Premijer lige Bosne i Hercegovine 13.08. od 18.00 časova.